ATS ADOS

Smart Manufacturing Industry 4.0 data collection reporting analysisSmart Manufacturing Industry 4.0 data collection reporting analysis ATS Software Products


Akıllı Üretim Sorunsalı

Üretim tesislerinde oldukça fazla tasarım ve üretim verileri bulunmaktadır. Bu veriler farklı yerlerde farklı formatlarda olabilmektedir. Bu nedenle tüm verilerin biraraya getirilerek bu verilere daha hızlı erişim, analiz ve aksiyon alma olanağı sağlayan bir akıllı karar alma çözümüne ihtiyacımız vardır.

ATS ADOS Çözümü

İşte tam da burada ATS ADOS devreye giriyor. ATS ADOS, üretim verilerini toplamanıza, birleştirmenize, analiz etmenize, raporlamanıza ve eyleme dökmenize olanak sağlayacak bir Akıllı Üretim ve 4. Sanayi Devrimi yazılım paketidir.

ATS ADOS Aşağıdaki Uygulamaları İçermektedir:

  • ATS Gelişmiş Raporlama Hizmetleri
  • ATS Bus: Manufacturing Service Bus (gerçek zamanlı cihaz, otomasyon, MES/MOM/ERP/PLM bağlantısı ve veri anlamlandırılması)
  • ATS CM4D: Boyutsal kalite doğrulaması (tasarla, üret, karşılaştır)
  • ATS Inspect: Kalite güvencesi ve denetleme
    (ürün kalitesini arttırıp üretim maliyetlerini azaltın)
  • ATS Intelligence: Duruş süreleri takibi ve Ekipman Etkinlik Orani’nin (OEE) raporlanması
  • ATS SPC: İstatistiksel Proses Kontrolü

Tüm Üretim Verilerinizi Toplayın

ATS ADOS, işe verilerinizi toplamayla başlar... hem de tümünü. İster boyutsal ister operasyonel olsun ATS ADOS'un hem otomatik hem de manuel olarak bu verileri toplamanıza olanak sağlayan bir çözümü vardır.

Veriyi Anlamlandırma

Veriye değer kazandırmak için ATS ADOS bu veriyi diğer verilere bağlayarak anlamlandırmaktadır. Bu şekilde küçük bir veri bile herkesin ulaşmak isteyeceği oldukça önemli ve bir çok amaca hizmet eden bir veri haline dönüşmektedir.

Entegre Veri Aktarımı

ATS ADOS, verilerinizi A noktasından B noktasına alırken kendi üretim hizmet veri yolunu (ATS Bus) kullanarak fabrikadaki sunuculardan yönetim sistemine kadar her seviyeyi birbirine bağlar.

Sanal bir Fiziki Sistem

ATS ADOS, nesnelerin nasıl üretilmiş olduğunu tam olarak nasıl üretilmeleri gerektiğiyle karşılaştırmanıza olanak sağlayarak gerçek dünya ve sanal dünya arasında güvenli bir bağlantı oluşturmaktadır.

Akıllı Danışman

Verilerinizin çoğununu yönetmesi ATS ADOS’u önemli üretim kararları almanızda yardımcı olma özelliği ile kusursuz bir pozisyona koymaktadır. Akıllı Danışman sıfatıyla tesis içindeki üretimi izleyebilmekte, kestirimsel analizler yürütebilmekte ve önemli tercihler yapılması gerektiğinde öneriler sunabilmektedir.

Durum Uyarıları

ATS ADOS, herhangi bir şeyin ters gitmesi durumunda bunu derhal dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar doğru kişilere iletecektir.

Derinlemesine Raporlama ve Analiz

Son olarak, dahili raporlama ve analiz araçlarıyla gizli eğilimleri ortaya çıkarıp kestirimci analizlerin yepyeni dünyasına erişim sağlayarak veri kaynaklarınızın tümünün toplam potansiyelini serbest bırakabilirsiniz.


Video: ATS ADOS gövde kalitesi denetleme çözümü

Verilerinizden Daha Fazlasını Edinin

Ekibimiz, kullanım amaçlı toplanan verilerin ötesine geçerek öncelikle verilerinizin potansiyel değerine odaklanacaktır. Bir çok durumda boyutsal ve operasyonel farklılıkardan doğan sınırlar kolayca aşılabilmektedir. ATS ADOS ile çalışmak verilerinizin tahmin ettiğinizden de öte bilgiler sunmasına olanak sağlayacaktır.

TechniShow Innovate Award

TechniShow İnovasyon Ödülü

ATS ADOS’un öncü niteliği sayesinde TechniShow jürisi 2016 TechniShow İnovasyon Ödülleri’nde ATS ADOS yazılım paketini ''INNOVATOR'' (YENİLİKÇİ) ünvanıyla ödüllendirmiştir.
Frost & Sullivan

Frost & Sullivan Ödülü

Frost & Sullivan, kurumsal yönetim çözümlerini desteklemek amacıyla müşterilere güvenilir veri yönetim platformları sunan ATS ADOS yazılım paketine ithafen Yeni Ürün İnovasyonu kategorisinde 2014 Global Frost & Sullivan Ödülü‘nü ATS International'a vermiştir.Video: Frost & Sullivan, ATS ADOS Yazılımı için Yeni Ürün İnovasyonu Ödülü hakkında konuşuyor...

Daha fazla bilgi:

Daha fazlasını öğrenin:

İnternet seminerimize (webinar) kaydolup ATS ADOS hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz nda daha fazlasını öğrenin.

ATS Türkiye

Gebze, Kocaeli 41480
+90 262 6060 287
İletişim

Haber Bülteni

Üye Olun

Sorularınız İçin Bize Ulaşın